| Product | Used Yarn Extrusion Line |
|---|---|
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Design Speed | 250m/Min |
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
| Installing Power | 4-10 |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
| Automation | Automatic |
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Working Power | 110kw |
| Specification | Around 38000X4800X2500mm |
|---|---|
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
| Mode | Horizontal |
| Total Weight | 25t |
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Specification | Around 38000X4800X2500mm |
|---|---|
| Total Weight | 25t |
| Product Types | Rope, PP Woven Bag, Artificial Grass Etc. |
| Raw Material | PP, PE |
| Model | Horizontal |
| Production Capacity | 10 Set/Sets Per Month |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Trademark | UNITED WIN |
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Automation | Automatic |
| Fibre Range | 60-2000tex |
|---|---|
| Installing Power | 4-10 |
| Total Weight | 25t |
| Specification | Around 38000X4800X2500mm |
| Max. Capacity | 4500kg/24h |
| Fibre Range | 60-2000tex |
|---|---|
| Raw Material | PP, PE |
| Total Weight | 25t |
| Design Speed | 250m/Min |
| Computerized | Computerized |
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
|---|---|
| Design Speed | 250m/Min |
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Working Power | 110kw |
| Raw Material | PP, PE |
| Max.Extrusion Volume | 140kg/H |
|---|---|
| Ratio Of L/D | 33:1 |
| Flat Yarn Fibre Scope | 60-200tex |
| Line Spee | 220m/Min |
| Screw Barrel | 38crmoaia |
| Max.Extrusion Volume | 330kg/H |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Ratio Of L/D | 33:1 |
| Length Of Mold Lip | 800mm |
| Flat Yarm Fibre Scope | 60-200tex |