| 60-2000tex Plastic Extruding Flat Film Stretching Machine | 60-2000tex |
|---|---|
| Max. Capacity | 4500kg/24h |
| Total Weight | 25t |
| Working Power | 110kw |
| Design Speed | 250m/Min |
| Installing Power | 4-10 |
|---|---|
| Total Weight | 25t |
| SpecificationSpecification | Around 38000X4800X2500mm |
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Design Speed | 250m/Min |
| Name | High Speed Winding Machine |
|---|---|
| Tube Length | 280/290mm (Other Specifications Are Optional) |
| Spindle Pitch | 200mm |
| Drive | Frequency Conversion Control |
| Max. Winding Speed | 1000rpm |
| Name | High Speed Winding Machine |
|---|---|
| Max. Winding Speed | 1000rpm |
| Spindle Pitch | 200mm |
| Drive | Frequency Conversion Control |
| Tube Length | 280/290mm (Other Specifications Are Optional) |
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
|---|---|
| Design Speed | 250m/Min |
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Working Power | 110kw |
| Raw Material | PP, PE |
| Design Speed | 250m/Min |
|---|---|
| Installing Power | 4-10 |
| Total Weight | 25t |
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
| Name | High Speed Winding Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For Yarn Stretching Extrusion Machine |
| Max. Winding Speed | 1000rpm |
| Condition | Second-Use |
| Transport Package | Some Quantity Into Plastic Bag, Cartons Into Woode |
| Name | High Speed Winding Machine |
|---|---|
| Drive | Frequency Conversion Control |
| Dimensions | 3500x1500x1500mm |
| Condition | Used |
| Application | Textile Industry |
| Product | Used Yarn Extrusion Line |
|---|---|
| Nolding Width Of Cloth | 300~850mm |
| Number Of Warp | 720 |
| Weft Densith | 20-75picks/100mm |
| Running Speed Of Main Motor | 135-150r/Min |