| Name | High Speed Winding Machine |
|---|---|
| Spindle Pitch | 200mm |
| Drive | Frequency Conversion Control |
| Denier(D) | 400-3000 |
| Quantity Of Winders On Each Frame | 12 |
| Specification | Around 38000X4800X2500mm |
|---|---|
| Production Capacity | 10 Set/Sets Per Month |
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
| Automation | Automatic |
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Product | Used Tape Line Parameter |
|---|---|
| Capacity | 600.5 |
| Electrical Control System | PRC |
| Power Of Main Motor | 157.5kw |
| Condition | Second-hand |
| Trademark | UNITED WIN |
|---|---|
| Max. Capacity | 4500kg/24h |
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Design Speed | 250m/Min |
| Installing Power | 4-10 |
| Product | Used Yarn Extrusion Line |
|---|---|
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Max. Capacity | 4500kg/24hours |
| Design Speed | 250m/Min |
| Installing Power | 4-10 |
| Name | High Speed Winding Machine |
|---|---|
| Application | Suitable For Yarn Stretching Extrusion Machine |
| Condition | Second-Use |
| Trademark | UNITED WIN |
| Use | Yarn Winding Machine |
| Production Capacity | 10 Set/Sets Per Month |
|---|---|
| Working Power | 110kw |
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Design Speed | 250m/Min |
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Product Types | Rope, PP Woven Bag, Artificial Grass Etc. |
|---|---|
| Fibre Range | 60-2000tex |
| Design Speed | 250m/Min |
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Raw Material | PP, PE |
| Product | Winding Machine |
|---|---|
| Max.Winding Speed | 280m/Min |
| Automatic | Automatic |
| Weft Of Wind String | 60~280tex |
| Max.Wind Diameter | 160mm |
| Design Speed | 250m/Min |
|---|---|
| Stretching Ratio | 4-10 |
| Working Power | 110kw |
| Specification | Around 38000X4800X2500mm |
| Total Weight | 25t |